Päkapikkude ralli

9.00

Kui Jõuluvana puhkuselt tagasi Lapimaale jõudis, avastas ta, et ükski päkapikk ei ole tagasi tööle jõudnud! Kas aitad jõuluvanal abilised üles leida?

Kirjeldus

Mängu sisu
Kui Jõuluvana puhkuselt tagasi Lapimaale jõudis, avastas ta, et ükski päkapikk ei ole tagasi tööle jõudnud: “jõulud on kohe ukse ees ja mul ei ole kedagi, kes kinke meisterdaks!”

Õnneks saatsid kõik päkapikud oma imelisest puhkusest postkaardi Lapimaale, et Jõuluvana nende pärast suvel ei muretseks. Nüüd vajab Jõuluvana sinu abi! Kogu kokku kõik postkaardid ja tee selgeks, kus kõik päkapikud kadunud on!

Kus mängu mängida?
Mängu saab mängida ükskõik kus! Vaja on ainult nutitelefoni ja mängupiletit.

Kuidas mäng käib?
Mõistagi ei saa te füüsiliselt Lapimaale päkapikkude postkaste kontrollima minna. Teie ülesanne on kõndida endale vabalt valitud ümbruskonnas ringi koos nutiseadmega. Nutiseade saab aru, kui liigute, ning iga 75 meetri tagant avaneb teie nutiseadmes üks piltmõistatus ehk postkaart. Vastates küsimusele “Kus see pilt tehtud on?” õigesti, oletegi päkapiku üles leidnud. Kokku on mängus 31 mõistatust ehk 31 päkapikku.

Mis raskusega mäng valida?

Lihtne versioon on mõeldud väikelastega peredele. Mängjiatel tuleb pildi järgi arusaada järgmistest kohtadest: pood, haigla, jõusaal, laev, teater jne.
Väljakutsuv versioon paneb proovile mängijate geograafilised teadmised. Pildi järgi tuleb aru saada järgmistest kohtadest: Gröönimaa, Pariis, Genf, Veneetsia jne.

Et leida üles kõik 31 päkapikku, tuleb hinnanguliselt jalutada läbi umbes 2,2 kilomeetrit.

Lisainfo

Mängijate arv

1-5 inimest=1 mängupilet

Mängu kestvus

30-60 min

Mängu keel

Eesti keeles

Linn

Ükskõik kus

Versioon

lihtne – väikelastega peredele, väljakutsuv – geograafia mõistatused